Odwołane loty Ryanair

Odszkodowanie za opóźniony lot
18 września 2018
Napięta sytuacja w Polskich Liniach Lotniczych LOT
23 października 2018

Odwołane loty Ryanair

Ryanair – problemów z odwołanymi lotami ciąg dalszy

O częstych problemach Ryanair związanych ze strajkami niezadowolonego personelu pokładowego i pilotów niejednokrotnie pisaliśmy na naszym bloga. W środę 12 września 2018 roku został przeprowadzony kolejny strajk. Pracownicy Ryanair domagali się podwyższenia płac i poprawy warunków pracy. Strajk ten sprawił, iż odwołano 150 z 400 zaplanowanych w tym dniu lotów, w tym także lotów z Polski i do Polski. Poniżej przedstawiamy Wam listę odwołanych połączeń.

Lista odwołanych połączeń z Niemiec do Polski:

  • FR1711 Berlin-Schoenefeld – Kraków, wylot 19.35,
  • FR2426 Frankfurt International – Kraków, wylot 11.15,
  • FR1404 Kolonia – Warszawa-Modlin, planowany wylot 18.05.

Lista odwołanych połączeń z Polski do Niemiec:

  • FR1712 Kraków – Berlin-Schoenefeld, wylot 21.15,
  • FR1405 Warszawa-Modlin – Kolonia, wylot 20.15

Pamiętajmy, że strajk personelu pokładowego lub pilotów nie odbiera prawa do należnego odszkodowania. Jeśli więc Twój lot został odwołany, a nie zostałeś poinformowany o tym w odpowiednim czasie przed planowanym lotem i nie została Ci zaoferowana zmiana planu podróży, to masz prawo do otrzymania odszkodowania w wysokości 250 euro, 400 euro lub nawet 600 euro w zależności od długości mającego się odbyć lotu.

Odszkodowanie za odwołany lot nie przysługuje, gdy:

  • dostałeś od linii lotniczych informację o odwołaniu lotu na co najmniej dwa tygodnie przed planowanym czasem odlotu;
  • dostałeś od linii lotniczych informację o odwołaniu lotu w okresie od dwóch tygodni do siedmiu dni przed planowym czasem odlotu oraz dodatkowo zaoferowano Ci zmianę podróży, umożliwiającą wylot najpóźniej dwie godziny przed planowym czasem odlotu i dotarcie do miejsca docelowego najwyżej cztery godziny po planowym czasie przylotu;
  • dostałeś od linii lotniczych informację o odwołaniu lotu w okresie krótszym niż siedem dni przed planowym czasem odlotu oraz dodatkowo zaoferowano Ci zmianę podróży umożliwiającą wylot nie więcej niż godzinę przed planowym czasem odlotu i dotarcie do miejsca docelowego najwyżej dwie godziny po planowym czasie przylotu.

Niestety na 28 września 2018 roku pracownicy Ryanair zapowiedzieli kolejny strajk. Przez 24 godziny, jak przekonują protestujący, mają zostać sparaliżowane loty do i z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Belgii oraz Holandii. Wśród podanych lotów są także połączenia z Polski z lotnisk położonych w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Jednak, czy planowany protest dojdzie do skutku przekonamy się już w najbliższym czasie.